Scenografia to nie tylko teatr i opera, to także wydarzenia takie jak konferencje, seminaria czy imprezy integracyjne. To tło dla prelegentów i artystów jest niezwykle ważne z punktu widzenia odbiorcy. Wprowadza ono nie tylko odpowiedni nastrój, a także pełni funkcję informacyjną.

Wygodne w użytkowaniu

Elementy scenograficzne są zmienne i dlatego muszą być przystosowane do łatwej i szybkiej zmiany. Świetnie sprawdzą się tutaj konstrukcje rurowe z grafiką tekstylną. Ścianki, podwieszenia, kolumny i niestandardowe formy zapełnią i przystosują się do każdej przestrzeni. Łatwy montaż dzięki ponumerowanym elementom ułatwi scenografom i organizatorom przygotowywanie sceny. Grafikę tekstylną można szybko zmienić, co sprawi, że tę samą konstrukcję zastosować można przy różnych okazjach.

Stała scenografia

Jeżeli potrzebujemy stałej scenografii np. na cykliczne wydarzenie, to świetnie sprawdzą się ścianki, które mogą być urozmaicone dodatkami, nadającymi im wymiaru 3D. Stabilna konstrukcja z odpowiednim oświetleniem będzie tworzyła idealne tło. Jeżeli temat cyklu się zmieni, zawsze można w szybki sposób zmienić grafikę.

W górę!

Scenografia to nie tylko tło, ale cała przestrzeń sceny – również to, co znajduje się nad występującymi. Tutaj świetnie sprawdzą się konstrukcje podwieszane. Wykorzystać można konstrukcje rurowe, które, dzięki zmianie grafiki, idealnie zwieńczą całość scenografii albo produkowane na zamówienie elementy dekoracyjne wycięte w różnych materiałach.

Trwałość 

Systemy, które oferowane są przez Ultima Designs by Ultima Displays są wielorazowego użytku, a te z wymienną grafiką stosować można w różnych sceneriach. Są to rozwiązania trwałe i wygodne w użytku. Do tego produkty dostarczane są w torbach lub innych opakowaniach, które sprawiają, że scenografię można w łatwy sposób przetransportować i magazynować.