Biurowy open sapce jest przestrzenią trudną do zagospodarowania tak, aby nie było to piętro usiane boksami. Ostatnio coraz więcej pracodawców traktuje tę trudność raczej jako wyzwanie lub szansę do stworzenia niezwykłej, zachęcającej przestrzeni do pracy.

Zieleń wpływa pozytywnie na umysł

Nie od dziś wiadomo, że w otoczeniu roślin nasz umysł pracuje dużo lepiej. Bliskość natury natchnęła już nie jednego twórcę. Biurowce są dosyć niekorzystnym środowiskiem dla naturalnej roślinności. Nie każdy gatunek będzie czuł się tam dobrze. Dobrym wyjściem może być połączenie prawdziwych roślin z roślinną grafiką.

Rurowe systemy, na które naciąga się zadrukowany materiał, mogą mieć przeróżne kształty u konfiguracje. Istnieje możliwość zamówienia specjalnego projektu, pasującego do przestrzeni. W ten sposób łatwo wydzielić można inspirujące miejsca pracy, spotkań i wypoczynku.

Spotkanie

Team leader musi coś omówić z zespołem? Dyrektor przyszedł zobaczyć, co się dzieje w dziale? A może klient został zaproszony do biura? Jeżeli przestrzeń nie ma wydzielonego specjalnego pokoju konferencyjnego, można wydzielić i wygłuszyć takie miejsce w open space, stawiając ściankę. Tu również świetnie sprawdzą się rurowe ścianki o różnych kształtach i możliwościach łączenia. Nade wszystko zaleca się jednak użycie materiału akustycznego, który wygłuszy dźwięki wpadające i wychodzące.

Oddzielanie stanowisk

Każdy potrzebuje spokoju, aby móc się skupić na swojej pracy. Najprostszym sposobem na oddzielnie stanowisk jest postawienie ścianek działowych. W zależności od tego, jaka jest potrzebna, pracowników można oddzielić tak, aby siebie nie widzieli lub zastosować niższe ścianki, pozwalające na kontakt wzorkowy. Dzięki temu, że konstrukcje produkowane są na zamówienie, można jest dopasować do istniejących biurek i stołów. Warto dodać, że każda konstrukcja ma indywidualną, wykreowaną przez zamawiającego grafikę, którą łatwo się zmienia.

Open space nie musi być pełen boksów rodem z lat ’90. Może być inspirującą przestrzenią z duszą, która uzupełnia i odwzorowuje wartości i misję firmy.